Témy workshopov ročníka 2018

1.

 

7 + 1 podnetov pre krajšie manželstvo - Manželia Emil a Anka Kondelovci

   

Ako si skrášliť manželský vzťah? Máte pocit stereotypu v manželstve a chcete ho zmeniť? Ponúkame 7 krátkych úvah o našich vzťahoch.

1. Na vzťahu treba pracovať

2. Úcta je základom dobrého vzťahu

3. Naša rozdielnosť

4. Počítam s tým, že môj partner je nedokonalý

5. Vieme sa spolu dobre rozprávať?

6. Hľadať riešenie víťaz – víťaz

7. Prekonaná kríza manželstvo posilní

+1 Od poslucháčov

 

2.

 

Staň sa kňazom vo svojej rodine - Marek Novotný

   

 

Ako vstúpiť do autority Božieho dieťaťa? Ako muž a otec.

Čo Boh očakáva od nás chlapov?

Mužská spiritualita a chlapské každodenné boje.

Workshop je určený mužom.

 

3.

 

Uzdravenie rodiny cez ženu - manželku a matku - Alžbeta Šimová

   

Čo je v našich rodinách choré?

Pre ženy o zdravom vzťahu k manželovi, o pozitívnom formovaní detí, o dôvere v zabezpečení, aby sa nebáli zostať pri deťoch na dlhšej materskej dovolenke, že je to pre budovanie vzťahu s nimi nesmierne dôležité a celkovo o uzdravení rodín, ale nad tým všetkým je úplne MU dôverovať .

Workshop je určený ženám.

 

4.

 

Internetový svet našich detí - Mgr. Mária Tóthová Šimčáková

   

Pokúsime sa Vám otvoriť oči o tom, čo naozaj deti na internete robia, ako tam žijú, fungujú, na čom sú závislí a nedokážu odolať manipulácii na sieti, a na čo všetko tam už narazili (priame skúsenosti detí). Máme fakty a aktuálne prieskumy zo Slovenska. veríme, že technológie v zdravej miere dieťa posúvajú, rozvíjajú aj pozitívne. Zamyslíme sa nad interaktívnym učením.

Mgr. Mária Tóthová Šimčáková je známa detská psychologička. Pracuje už 25 rokov s deťmi s rôznymi ťažkosťami, s učiteľmi a so školskými kolektívmi. Je odbornou garantkou programu Deti na nete. Napísala knihy : Som rodič a čo s tým ? 1. a 2., Testujme a rozvíjajme svoje dieťa.

 

5.

 

Na vlnách dospievania - Manželia Andrej a Petra Havlíkovci

   

 

Na vlnách dospievania - zo života rodiny s troma dospievajúcimi dievčatami a osem-ročným minecrafťákom.

Dospievajúci mladý je ako príliv a odliv. Pohybuje sa vo vlnách - tam a späť. Chvíľu je nezávislý a za okamih chce byť kŕmený a hýčkaný. Napriek prílivu a odlivu potomok postupuje dopredu.

 

6.

 

Rozdiely medzi mužom a ženou - Manželia Štefan Patrik a Evka Kováčovci

   

 

Nezriedka sme svedkami nedorozumení a dokonca rozpadu/rozvodu manželstva len preto, že manžel či manželka nepochopili, alebo do hĺbky srdca neprijali, že muž nie je žena a žena nie je muž, že mužské myslenie je iné ako ženské a ženské je úplne iné ako mužské.

V manželstve môžu byť tieto rozdielnosti zdrojom nedorozumení a dlhodobých zranení. Workshop bude zameraný na biblický pohľad na rozdiely medzi mužom a ženou. Najprv musíme rozdiely pochopiť, prijať a potom sa môžu manželia zjednotiť v rôznosti. Človek bol stvorený Bohom v „dvojvydaní“ aby sa muž a žena mohli stať jedným telom. Prednáška bude obohatená svedectvami manželov šiestich detí.

 

7.

 

Otec a syn - najlepší tím - Martin Uher

   

 

 

Viete, že aj Váš chalan môže byť iný, ako ho vidíte a vnímate?

Ako sa môže otec priblížiť synovi a porozumieť mu? Ako má napraviť a budovať s ním vzťah. O tom príde poroprávať Martin Uher, jeden z organizátorov záťitkových pobytov na Skalke pre otcov a synov.