Témy workshopov

Témy workshopov ročníka 2019

1.

 

Zobrala som si saleziána - Lucia a Dominik Makovci

   

Kto sú saleziáni spolupracovníci?

Čo znamená byť saleziánom spolupracovníkom?

Ako objaviť v sebe toto povolanie?

O živote v saleziánskej rodine, o tom, čo im toto povolanie prináša a o tom ako saleziáni spolupracovníci menili a menia ich životy porozpráva dlhoročný salezián spolupracovník a ašpirantka, rodičia 2 detí.

2.

 

Som otcom piatich detí a o puberte už vďaka nim čo to viem :) - Peter Bílik

   

 

Každá generácia rodičov hovorí o svojich deťoch - My sme takí neboli ...

Sú dnes pubertiaci iní ako sme boli my?

Čo sa nemení a čo sa zmenilo v ich dnešnej situácii?

Ako z nich vychovať dobrých ľudí?

A dá sa to vôbec, keď im často vôbec nerozumieme?

Som otcom piatich detí a o puberte som sa vďaka nim už niečo dozvedel. Teším sa na spoločnú výmenu skúseností a hľadanie odpovedí na predchádzajúce otázky.

 

3.

 

Naivná pedagogika z praxe: SPOLUPRÁCA S DEŤMI - Juraj Šimkovič

   

Naivná pedagogika z praxe: SPOLUPRÁCA S DEŤMI. Cez krátky úvod o tomto novom pojme následne cielene otázky na rodičov, v ktorých sa zamyslia nad svojim konkrétnym dieťaťom. 

4.

 

Slepé uličky v manželstve - Lucia Drábiková

   

Mgr. Lucia Drábiková, PhD. (1977) študovala psychológiu na FIFUK a FFTU. Je riaditeľkou pobočky a psychologičkou Centra pomoci pre rodinu v Piešťanoch a poslankyňou TTSK.

S manželom a tromi deťmi žije v Piešťanoch. Publikuje, prednáša, venuje sa poradenstvu.

Dlhodobo sa zaoberá problematikou manželstva, rodiny, odpustenia a psychohygieny. Má skúsenosti v oblastiach sociálnej práci s rodinami, charity, public relations, médií, mládežníckej a regionálnej politiky.

 

 

5.

 

Odpustenie ako nástroj pre budovanie manželstva - Mário Schwarz

   

 

Téma odpustenia býva niekedy veľmi provokačná. Pretože odpustenie je aktom milosrdenstva a nie spravodlivosti. Okrem toho odpustenie si vyžaduje oveľa väčšiu silu ako neodpustenie. A tiež si treba uvedomiť, že negatívne emócie môžu sprevádzať proces odpustenia. Znie to teda síce paradoxne, ale pri odpustení sa má zmeniť ten, komu bolo ublížené. Aj o tomto si povieme na prednáške s názvom: Odpustenie ako nástroj pre budovanie manželstva.

 

6.

 

Mobil, najlepší priateľ našich detí – čo s tým - Baša Okrúhľanská

   

 

 Za mobilom sa naťahujú už malé deti, škôlkari ho ovládajú ľavou zadnou, školáci bez neho nedokážu fungovať. Smartphone sa stal najžiadanejším darčekom. Prečo? Kedy kúpiť prvý mobil? Ako doma nastaviť hranice? Kde začať? Konkrétne tipy a triky. Mgr. Barbora Okruhľanská vyštudovala masmediálnu komunikáciu v Trnave, od trinástich rokov pracovala vo viacerých médiách a bola zapojená v saleziánskych mediálnych projektoch. Pred nástupom na materskú pracovala ako marketingová špecialistka v medzinárodnej softvérovej firme v Bratislave. S manželom a dvoma deťmi žije v Košiciach, venuje sa mediálnej výchove a redakčnej práci.